Gotujemy ziemniaki w kawałkach w szybkowarze

Kochamy ziemniaki! Ziemniak jest stałym bywalcem naszej kuchni. Nie wiem czy wiecie, ale w Polsce spożywa się go najwięcej w całej Europie!

Magia ziemniaka polega na tym, że smakuje on wyśmienicie: czy to sam, czy w akompaniamencie innych warzyw. Można z niego przyrządzić przeróżne dania przy zastosowaniu niemalże dowolnej techniki obróbki termicznej. Ziemniaki ugotowane w kawałkach wspaniale nadadzą się jako dodatek do dań głównych, do purée i wszelkiego rodzaju sałatek.

Składniki

  • średniej wielkości ziemniaki (ok. 130g/szt) - ilość dowolna - obierz lub pozostaw w łupinkach, każdy pokrój na 8 równych części
  • 300 ml zimnej wody
  • sól do smaku - opcjonalnie

Przygotowanie

ciśnienie

Wybór Ciśnienia

Wysokie

czas

Czas Gotowania

4 min

garnek

Otwieranie Garnka

Szybkie

Jeśli powyższe wskazówki nic Ci nie mówią, zapraszam tutaj.

  • wlej do szybkowaru wodę
  • dodaj sól
  • wstaw koszyczek i ułóż na nim ziemniaki (możesz też gotować ziemniaki bez koszyczka,  bezpośrednio w wodzie - skróć wtedy czas gotowania o 30 sekund)
  • zamknij szczelnie garnek i gotuj zgodnie ze wskazówkami w ramce powyżej

UWAGA: Jeżeli zamierzasz wykorzystać ziemniaki do sałatki, polecam umieścić je na koszyczku do gotowania na parze. Koszyczek taki można dostać w komplecie z szybkowarem lub dokupić osobno w sklepie AGD. Nie ma najmniejszego znaczenia jaki użyjesz koszyczek, ważne jest jedynie, aby oddzielił on gotowany produkt od znajdującej się na dnie wody. Ziemniaki gotowane bezpośrednio w wodzie wyjdą nieco bardziej wodniste i kruche, niż umieszczone na koszyczku i nie będą już wyglądać tak apetycznie w sałatce.

 Ziemniaki przed gotowaniem i...

Ziemniaki przed gotowaniem i...

 ...po ugotowaniu.

...po ugotowaniu.


Przepisy ze składnikiem: Ziemniaki